streda

28 Marec 2018

Cestou Necestou - cestovateľský festival

cestovateľská prezentácia

Stredňajší večer zavítame spolu do Južnej Ameriky – Argetntíny a Čile, kde si budeme môcť vychutnať rytmus všadeprítomného tanga, no aj výstup na sopku, alebo andské 5000covky. V starom policajnom Land Roveri sa prevezieme 25 000km cez Kaukaz, pláne Kazachstanu, Kirkisko až do Tadžikistanu.

18:45 Lubica Kormaňáková – Argentína a Čile
Mesačný pobyt v oboch štátoch. Cestovanie, turistika,výstup na 5000m vrchol, ale aj príbehy v panenskej prírode Kordiler, život v malebnom meste Mendoza,kde na uliciach znie tango a ľudia tancujú. Ako sa cestuje obyčajnými spojmi a čo všetko tak človeka stretne pri mesačnom putovaní,autobusom, taxíkom, stopmi a aký sú ľudia pohostinní. Čaká vás kopec zážitkov, ako aj vystúp na sopku v Čile podľa mapy ako z filmu Indián Joe. Rozprávanie, ktoré nemá koniec a každá veta je nabitá zážitkom a tajomnosťou.

19:45 – 20:10 prestávka

20:10 Michal Kubík, Ida Bohmová – Ako sa cestou z Gruzínska pozrieť na Pamír
Cez pamiatky, gýčové pláže a podzemné mestá za Čierne more do hôr Kaukazu, kde človek zistí že hranicami Európy život nekončí. Naprieč vyprahnutým a nepochopiteľne rozľahlým Kazachstanom do zeleného raja Kirgizska a takmer mŕtvych hor Tajikistánu. 25tisíc kilometrov v starom policajnom LandRoveri s pochybnou povesťou.

www.overland.sk
https://www.facebook.com/ibadvaja

Vstupné:
– v predpredaji: 6 € na https://goo.gl/hYxF8p
– na mieste: 6 € (podľa kapacity)

 

 

sobota

7. Apríl 2018

The Butchers (blues-rock Šamorín) a BUFET (alt rock BA)

koncerty

BUFET
Ján Hurtík (gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie), hrajú od jesene 2016 ako Bufet. Som singlom „Tak ako naozaj“ niekoľkokrát vyhrali rebríček DEMOVNICA_FM na Rádiu_FM. Štýlovo sa Bufet dá označiť ako alternatívny rock, pesničky sú teda najmä o láske, o kamarátstve, o starostiach, o radostiach, o ôsmej to začne.

https://www.facebook.com/bufetband/

The Butchers

Šamorínska blues-rocková kapela The Butchers za 7 rokov svojho fungovania už stihla vydať dva albumy a počas tohto obdobia vystúpila na rôznych rockových a bluesových festivaloch na Slovensku (Livin´ Blues, Harmonikovica, Topfest), v Česku (Stetson and Bourbon), v Poľsku (na najväčšom bluesovom podujatí Suwalki Blues Festival) a na rôznych podujatiach v Maďarsku a v Slovinsku. V rôznych článkoch sa o nich už zmienili aj v krajinách ako Fínsko alebo Kanada.

http://thebutchers.eu/
https://www.facebook.com/thebutchersmusic
https://www.youtube.com/channel/UCoqfh7bpeo9EmIZWAfV1-Ew

vstup : 3 EUR

streda

11. Apríl 2018

IRAK v srdci kolísky civilizácie

cestovateľská prezentácia

Drahí nadšenci cestovania,

dovoľte mi ponúknuť svoju prednášku s názvom Irak – v srdci kolísky civilizácie. Túto ťažko skúšanú krajinu som navštívil v septembri roku 2017 už po štvrtý raz, no arabskú časť pravdepodobne ako prvý turista zo Slovenska po 15-tich rokoch od zvrhnutia diktátora Saddáma Husajna! Ponúkam fakty a zážitky doslova z prvej ruky pútavým spôsobom. Na našej spoločnej ceste nevynecháme také miesta ako Bagdad, Babylon, Ur, Nippur, Karbalu a Nadžaf – najposvätnejšie miesta pre šíitskych moslimov na svete, či rozsiahle močiare na juhu krajiny, kde sa údajne nachádzal biblický raj. Porozprávame sa s miestnymi obyvateľmi o ich živote, radostiach i starstiach, spoznáme dcéru boha Marduka a navštívime bývalý palác spomínaného diktátora, v ktorom mal záchody zo zlata.

Peter Gregor

vstupné : dobrovoľné

Facebook