sobota

8.apríl 2017

Kristián Dufinec & Iconito

Človek A Klaun Tour 2017

Základy skupiny Iconito položili v roku 2005 iba 12-roční susedia a spolužiaci Kristián Dufinec a Martin Bertič. Potom sa k nim pridali bubeník Lukáš Farbár a Michal Choma, ktorý sa chytil basy a kapela bola na svete. Do roku 2014 sa formovali. Zostavu doplnil klávesák Michal Tkáč. Hrávali na školských akciách a v rôznych podnikoch.

Popri štúdiu v Bratislave sa v Kristiánovej hlave zrodila myšlienka natočiť prvú vlastnú pieseň s názvom „Chcem zmenu (Vystúpme z tieňa)“. Bolo to v marci 2014 pred prvým kolom prezidentských volieb. Pieseň mala na internete veľký ohlas a pred druhým kolom vyburcovala chalanov k natočeniu videoklipu. O tri mesiace neskôr vyšlo pokračovanie piesne „Spolu za jedno lano“, ktorá bola akousi výzvou a odkazom novému prezidentovi, aby držal svoje slovo a stál za občanmi krajiny. V novembri už Iconito zvíťazilo v súťaži Košický zlatý poklad so skladbou „Dva svety“.

Na jeseň 2015 hudobníci podpísali zmluvu s vydavateľstvom Warner Music CZ. Ako predzvesť nového CD vydali skladbu „Za karpatským lesom“ ako voľné pokračovanie Chcem zmenu a Za jedno lano tesne pred parlamentnými voľbami a na jar 2016 vyšiel ich debutový album „Človek a klaun“. Následne natočili videoklip ku veselej festivalovej skladbe „Tak to už chodí“, ktorú obohatil hrou na saxofón známy slovenský hudobník a skladateľ Mário Gapa Garbera. Najnovším počinom kapely je singel „Povedz“, ktorý nenaspieval Kristián Dufinec, ale basgitarista Michal Choma.

 

Vstup  VOLNÝ

pondelok

17.apríl 2017

Nalievačka

zas títo dvaja?
TOMU DÔVERUJ!
Veľká Noc nezískala svoj názov podľa kabaretného triku Yeezyho a.k.a. JC a.k.a. džejsí a.k.a. #trojdnovaopica, ale podľa prastarého protoindoslovanského sviatku Ńalye’vaçkā-h, kedy sa všetci v jeden deň v roku zišli v miestnom pohostinstve a densovali a twerkovali a plankovali a fejdovali do rána bieleho (na pláž!) na podľa možnosti čo najabsurdnejšie hudobné počiny danej dekády, či dekád minulých. Tento sviatok sa taktiež pokladá za základný kameň tzv. Baltoslovanskej vzájomnosti, kedže si miestni vždy na organizáciu zábavy ako takej pozývali diskdžokejov z dolnej zeme, aby prezentovali svoju baltocigánsku onú.Je nám potešením aj tento rok medzi nami privítať vychýrených diskdžokejských partnerov a priamych potomkov prapôvodných protobalkánskych protodiskdžokejov, ktorí si hovoria TVOJA MAJKA I MOJ OTAC, a postarajú sa o našu, aľe i vašu chuť, prípadne nechuť do tanca.

Na toto utešené každoročné jubileum vás srdečne pozýva občianske združenie BUDE PLAČ.

KEDY PRESNE: volakedy večer
KEDY MEGA PRESNE: od povedzme deviatej do povedzme štvrtej
ZA KOLKO: za jedno eurko, slovom jedno eurko.
ČO SI MÁM PRINIESŤ: zubnú pastu, potvrdenie o daňovom domicile, dešifračná tabuľka bulharskej hlaholiky je výhodou.

na pláž.

streda

19.apríl 2017

MILO KRÁĽ BAND

Základná hudobná formácia MILO KRÁĽ BAND funguje v zložení: klávesové nástroje, spev, akustická gitara, saxofón, elektrická gitara, basová gitara, bicie nástroje – spolu 7 členov. Každé vystúpenie býva profesionálne pripravované a aj preto je zloženie vždy prispôsobované. Okrem základnej formácie funguje komorná varianta v zložení: klávesové nástroje, spev, džezová gitara – spolu 2 až 3 členovia, podľa priestoru. Zároveň je však pripravená a veľmi úspešne fungujúca rozšírená zostava, kde okrem 7 základných členov prijalo pozvanie sláčikové kvarteto.

V repertoári majú v tejto chvíli viac ako 20 skladieb, pôvodne použitých v mnohých divadelných predstaveniach. Autormi textov sú napríklad Dodo Gombár, Ľubomír Feldek, Jozef Urban, Jakub Nvota a môžete počuť aj zhudobnené básne Edmunda Rostanda či Andreja Sládkoviča. Pomedzi skladby sú použité básne Joža Urbana, Charlesa Bukowskeho… K týmto pribudlo aj niekoľko nedivadelných autorských piesní, napr. Ranná Ilúzia.

Vstup : 10€

utorok

25.apríl 2017

Whiskyho cestovateľské kino - Severná Kórea

Všadeprítomné obrazy a sochy veľkých vodcov, megalomanské propagandistické stavby, šedivé sídliská a chudobný vidiek, ťažké zbrane namierené na juh v demilitarizovanej zóne, tajní policajti neustále v pätách, atómový výbuch a hromadné tance v deň štátneho sviatku, priateľskí usmievajúci sa ľudia v parku ako komparz pre cudzincov v ostrom kontraste s bežnými ľuďmi na uliciach, ktorí v zúfalom strachu z represií za kontakt s cudzincom klopia oči v najšialenejšej diktatúre sveta…aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

 

Vstup : 3 €

Facebook