streda

28 Marec 2018

Cestou Necestou - cestovateľský festival

cestovateľská prezentácia

Stredňajší večer zavítame spolu do Južnej Ameriky – Argetntíny a Čile, kde si budeme môcť vychutnať rytmus všadeprítomného tanga, no aj výstup na sopku, alebo andské 5000covky. V starom policajnom Land Roveri sa prevezieme 25 000km cez Kaukaz, pláne Kazachstanu, Kirkisko až do Tadžikistanu.

18:45 Lubica Kormaňáková – Argentína a Čile
Mesačný pobyt v oboch štátoch. Cestovanie, turistika,výstup na 5000m vrchol, ale aj príbehy v panenskej prírode Kordiler, život v malebnom meste Mendoza,kde na uliciach znie tango a ľudia tancujú. Ako sa cestuje obyčajnými spojmi a čo všetko tak človeka stretne pri mesačnom putovaní,autobusom, taxíkom, stopmi a aký sú ľudia pohostinní. Čaká vás kopec zážitkov, ako aj vystúp na sopku v Čile podľa mapy ako z filmu Indián Joe. Rozprávanie, ktoré nemá koniec a každá veta je nabitá zážitkom a tajomnosťou.

19:45 – 20:10 prestávka

20:10 Michal Kubík, Ida Bohmová – Ako sa cestou z Gruzínska pozrieť na Pamír
Cez pamiatky, gýčové pláže a podzemné mestá za Čierne more do hôr Kaukazu, kde človek zistí že hranicami Európy život nekončí. Naprieč vyprahnutým a nepochopiteľne rozľahlým Kazachstanom do zeleného raja Kirgizska a takmer mŕtvych hor Tajikistánu. 25tisíc kilometrov v starom policajnom LandRoveri s pochybnou povesťou.

www.overland.sk
https://www.facebook.com/ibadvaja

Vstupné:
– v predpredaji: 6 € na https://goo.gl/hYxF8p
– na mieste: 6 € (podľa kapacity)

 

 

pondelok

2. Apríl 2018

Nalievačka

veľkonočná párty

sestry.

v rámci nutnosti ohlasovacej povinnosti vám opäť dávame na známosť skutočnosť, že sa na velkonočný pondelok uskutoční nepríjemné postávanie za tónov selektovaných dvomi z najhorších ľudí v stredoeurópskom priestore, duom tvojamajka i mojotac.

kto vydrží najdlhšie, ostane posledný. nech zhasne.

PS: nikto sa vašej neprítomnosti nepoteší viacmenej ako my.
PS2: možno niekto 🙁

kedy. 2april, devathodin vecer
kde. cudnypohlad
zakolko. 2€

 

sobota

7. Apríl 2018

The Butchers (blues-rock Šamorín) a BUFET (alt rock BA)

koncerty

BUFET
Ján Hurtík (gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie), hrajú od jesene 2016 ako Bufet. Som singlom „Tak ako naozaj“ niekoľkokrát vyhrali rebríček DEMOVNICA_FM na Rádiu_FM. Štýlovo sa Bufet dá označiť ako alternatívny rock, pesničky sú teda najmä o láske, o kamarátstve, o starostiach, o radostiach, o ôsmej to začne.

https://www.facebook.com/bufetband/

The Butchers

Šamorínska blues-rocková kapela The Butchers za 7 rokov svojho fungovania už stihla vydať dva albumy a počas tohto obdobia vystúpila na rôznych rockových a bluesových festivaloch na Slovensku (Livin´ Blues, Harmonikovica, Topfest), v Česku (Stetson and Bourbon), v Poľsku (na najväčšom bluesovom podujatí Suwalki Blues Festival) a na rôznych podujatiach v Maďarsku a v Slovinsku. V rôznych článkoch sa o nich už zmienili aj v krajinách ako Fínsko alebo Kanada.

http://thebutchers.eu/
https://www.facebook.com/thebutchersmusic
https://www.youtube.com/channel/UCoqfh7bpeo9EmIZWAfV1-Ew

vstup : 3 EUR

streda

11. Apríl 2018

IRAK v srdci kolísky civilizácie

cestovateľská prezentácia

Drahí nadšenci cestovania,

dovoľte mi ponúknuť svoju prednášku s názvom Irak – v srdci kolísky civilizácie. Túto ťažko skúšanú krajinu som navštívil v septembri roku 2017 už po štvrtý raz, no arabskú časť pravdepodobne ako prvý turista zo Slovenska po 15-tich rokoch od zvrhnutia diktátora Saddáma Husajna! Ponúkam fakty a zážitky doslova z prvej ruky pútavým spôsobom. Na našej spoločnej ceste nevynecháme také miesta ako Bagdad, Babylon, Ur, Nippur, Karbalu a Nadžaf – najposvätnejšie miesta pre šíitskych moslimov na svete, či rozsiahle močiare na juhu krajiny, kde sa údajne nachádzal biblický raj. Porozprávame sa s miestnymi obyvateľmi o ich živote, radostiach i starstiach, spoznáme dcéru boha Marduka a navštívime bývalý palác spomínaného diktátora, v ktorom mal záchody zo zlata.

Peter Gregor

vstupné : dobrovoľné

nedeľa

22. Apríl 2018

Vinylová burza

predajna burza platní

už po štvrtý krát sa vidíme na tradičnej burze vinylových platní.
všetci čo radi kúpia, predajú alebo len tak chcu nasať atmosféru vinylov sú srdečne vítaní.

Facebook